Bakirelik Nasıl Belli Olur?

Bakirelik Nasıl Belli OlurYaşadığımız zaman içerisinde pek çok bayanın merak ettiği sorulardan bir tanesi de bakirelik nasıl belli olur sorusudur. Özellikle genç bayanlar tarafından merak edilen bu sorunun sorulma sebebi, ya daha öncesinde ilişki yaşamış anlaşılmasından korkuyordur yada bir cinsel ilişki yaşamanın eğişindedir. Makalemde bakirelik nasıl belli olur sorusuna cevap verirken, merak edilen bir takım sorularında aklınızdan uzaklaşmasına yardımcı olmaya çalışacağım.

Bakirelik Nasıl Belli Olur?

Ülkemiz değerleri ve inancımız gereği pek çok kişi bekarete önem verir.Bundan dolayıdır ki evlilik öncesinde yaşanan ilişkiler hoş karşılanmaz. Erkeklerin büyük bir kısmı evleneceği bayanın bakir olmasını ve ilk deneyimi kendisiyle paylaşmasını arzular. Lakin daha öncesinde bir ilişki yaşayıp bekaret kaybına uğrayan bayanlar bu isteğin gerçekleşmesini engellemektedir.

Bakirelik Belirtileri Nelerdir?

Kızlık zarları kişiden kişiye farklılık gösterebilir.Kızlık zarları ilk cinsel birleşmede bozulsa da, bazı durumlarda (esnek kızlık zarlarında) ilk birleşme halinde kanama olmayabilir. Kızlık zarının bozulup bozulmadığını ve bakire olup olmadığının belirtilerini şu şekildedir;

 • Vajinanızdan bir kaç damla kan gelmelidir
 • Kan açık pembe renginde olmalıdır
 • Gün içerisinde kanama devam eder
 • Mutlaka vajinanın içerisine penis veya yabancı cisim girmesi gerekir
 • Cinsel birleşme veya sevişme sonrasında karın ağrısı ve kasıklarda gerilme hissedilir.

Yukarıdaki belirtiler eğer sizde görülmediyse bakire olma şansınız oldukça yüksektir.

Bakirelik Nasıl Belli Olur

Bakire Olup Olmadığımı Kendim Nasıl Anlarım?

Kızlık zarı vajinanın içerisinde bulunan ve işlevi olmayan yapıdır. Hiçbir kadın kendi yöntemleri ile bakire olup olmadığını anlayamaz. Mutlaka Jinekolog doktoruna görünmesi gerekir. Bekaretinizden şüphe ediyorsanız ve sürtünme yoluyla birazda olsa kanama meydana geldiyse yüksek ihtimalde kızlık zarının bozulmuştur.

 • Arkadaşınızın veya sevgilinizin vajinanıza bakarak anlaması mümkün değildir
 • Ayna tutarak kendiniz anlayamazsınız
 • Eski yöntem olarak bilinen leğene oturtma ile bilinemez
 • İnce tabakadır ve sadece Uzman kadın doğum doktorları görebilir.

Bekaret Muayenesi Nedir?

Yalnızca özel hastanelerde uygulanan bekaret muayenesi alanında uzman doktor tarafından gerçekleşir. Acısız, sancısız bir işlem olan bu yöntemde uzman doktor vajinayı aralayarak kontrol eder ve sizlere kızlık zarınızın bozulup bozulmadığını ifade eder.

Eğer ki bu muayene sonrasında kızlık zarınızın yırtıldığı söylenirse bu durumu iki farklı şekilde yoluna koyabilirsiniz. Birincisi birçok bayanın tercih ettiği yüksek ücretlere uygulanan kızlık zarı dikimidir. İkincisi ise aynı sonucu çok daha ucuza elde edebileceğiniz yapay kızlık zarı adlı üründür.

Bekaret Muayenesi Nasıl Yapılır?

Bekaret muayenesi sırasında hasta Jinekolog masasına alınır, labium minus dediğimiz küçük dudaklar aralanır ve kızlık zarı incelenir. Bekaret muayenesi yapılırken dudakların kayması engellenmek için gazlı bez kullanılır. Küçük dudaklar yan yana ve dışa doğru çekilir. Bu şekilde bekaret zarı daha net görülebilir. Bekaret testi ağrılı değildir. Tüm bu işlemler yapılırken acı ve sızı duyulmaz.

Yapay Kızlık Zarı Siparişi

Kızlık zarı dikimi yerine aynı işlevi gören orijinal yapay kızlık zarı siparişi vermek isterseniz bekaretzari.com internet adresini ziyaret edebilir veya aşağıdaki numaralardan herhangi biriyle irtibata geçerek sipariş verebilirsiniz.

 • 0546 440 0900
 • 0850 885 1944
 • 0242 606 0543

Orijinal yapay kızlık zarı siparişleriniz tamamen kapalı kargo poşetiyle birlikte, üzerinde herhangi bir firma veya ürün adı yazmaksızın sadece siparişi veren kişiye teslim edilir. Eğer ki adresinize yapay kızlık zarı sipariş vermek istemezseniz adresinize en yakın kargo şubesine de gönderebilir ve istediğiniz vakit kargodan gidip kimliğinizle teslim alabilirsiniz.

Updated: 08/10/2020 — 11:49

2 Comments

Add a Comment
 1. bakirelik testi benim bidiğim sadece doktorlar tarafından yapılan muayene sonucunda anlaşılıyor diye duydum. kuzenimin başına gelmişti. ben bakarak anlamadım zaten bakirede değildi.

 2. Benim bi sorularım var çok acil..
  Ben hiç bir ilişki yaşamadım yani bakireyim
  Ve sevgilimle ileriye gittik fakat korktum kızlık zarım bozuldu mu diye cunku ne bi kanama geldi ne de bir ağrı sızı sadece sürtündük..
  Ama aklımda kalan tek şey adet görmedim daha ve bu beni çok tedirgin ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.