Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Türkiye’de kızlık zarı dikimi fiyatı en çok sorulardan birisi olmaya başladı. 2017 yılı verilerine göre her 10 kadından en az 1 tanesinin kızlık zarı dikimi yaptırdığını bilmekteyiz. Bazı bayanlarda, kızlık dikimi ücretinin fazla olmasından dolayı alternatif ürün yapay kızlık zarını tercih etmektedirler.

Kızlık zarı, eski çağlardan günümüze saflığın, temizliğin sembolü olarak bilinmektedir. İlk gecede kadınla erkeğin birleşmesi esnasında kızlık zarının bozulup kan gelmesi durumunda bayanın daha öncesinde başka bir erkekle birliktelik yaşamadığı ve bu sebeple saf olduğu anlaşılmaktadır. Toplumumuzda bu düşünce her ne kadar doğru gibi düşünülse de, bir çok kadının hayatını etkilemekte, hatta psikolojik bunalımlara dahi sebep olabilmektedir. Bundan dolayı bu makalemizde evlilik öncesi bekaretini kaybetmiş bayanlara Jinekolog doktorlar tarafından alınan kızlık zarı dikim fiyatları ile ilgili bilgileri paylaşmaya çalışacağız. Dikim ücretleri hakkında detaylı bilgileri vermeden önce kızlık zarı hakkında merak edilenler soruları cevaplayacağız.

kızlık zarı dikimi fiyatları

Öncelikle kızlık zarının sadece ilişki ile bozulmadığını belirmek istiyoruz. Maalesef günümüzde cinsel ilişki yaşamamış fakat yaşamış gibi muameleye uğrayan kadınlar bulunmaktadır. Bunun sebebi ise kızlık zarı hakkında yeterli bilinç sahibi olmayan erkeklerin ön gördüğü düşüncedir. Bekaretin bozulması için birden fazla sebep bulunmaktadır. Bunları kısaca maddeler halinde özetlemek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Mastürbasyon esnasında vibratörün içeriye girmesi,
 • Yine mastürbasyon yaparken parmağın kızlık zarı zedelenip yırtılması,
 • Şiddetli bir şekilde vajinayı kaşımak,
 • Jimnastik hareketleri sonucunda bacağın yere sıfır açılması,
 • Kaza sonucunda vajinaya alınan darbelerin sonucunda kızlık zarı bozulabilmektedir.

Not: Bazı uzmanlar kızlık zarının motosiklet veya bisiklet sürerken bozulabileceğini de iddia ediyor.

2018 yılı kızlık zarı dikimi ameliyatı fiyatları

Kızlık zarını diktirmek isteyen bayanların karşını iki tür dikim engeli çıkmaktadır. 1.si kızlık zarı dikimi fiyatlarının pahalı olması, diğeri 2.si ise ameliyat komplikasyonları.

Ülkemizde kadınların %90’ı dikim ücretlerinin pahalı olmasından dolayı, yaşanan gerçekleri anlatmaya mecbur kalmaktadırlar. Geçmişte yaşanan pişmanlığın evlenmeye engel olmasına izin vermek istemeyenler için durum basittir ancak, bekaret olmazsa olmaz diyenler için yapay kızlık zarı gibi alternatif yöntemlerin kullanılması şarttır.

kızlık dikimi öncesi ve sonrası

Bekaret zarı dikimi ameliyatı fiyatını ödeyebilecek durumu olan yalnız, operasyon sırasında meydana gelebilecek komplikasyonları yenemedikleri için muayene dahi olamayan bayanlar endişe etmesine hiç gerek yoktur. İçiniz rahat olması için Uzman doktorlar tarafından kızlık dikimi esnasında genel veya Spinal anestezi uygulanabilmekte, ameliyat esnasında herhangi bir acı hissedilmemektedir. Genel anestezide hasta uyutularak yapılır, uyandığı zaman geçirdiği operasyon ile ilgili hiç bir şey hatırlamamaktadır. Spinal anestezi ile yapılan ameliyatta ise sadece lokal bölge uyuşturulur. Eğer hasta genel anestezi yapılmasını isterse, bu uygulama kızlık zarı dikimi fiyatında bir miktar artışa sebep olmaktadır. Spinal yöntem kullanılmasına karar verilirse, dikimi fiyatını kesinlikle etkilememektedir.

Kızlık zarının onarımı sonucunda ortaya çıkacak fiyat, doktorun tecrübesine hatta bulunduğunuz il ve ilçeye göre bile değişiklik gösterebilmektedir. Bunların yanı sıra dikim ücretinin belirlenmesinde rol oynayan en önemli faktör, kalıcı olarak mı yoksa geçici mi yapılacağıdır. Bu da kızlık zarı dikimi çeşitlerinin 2 türden olduğunu göstermektedir. Gelin şimdide daha detaylı olarak dikim çeşitlerini yakından inceleyerek, fiyatlarına göz gezdirelim.

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı 

Tıp alanında kalıcı kızlık zarı dikimine Flep (çift katlı doku sistemi) adı verilmektedir. Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları sadece Uzman Jinekologlar tarafından yapılan muayene sonrasında belirlenmektedir. Operasyonu gerçekleştirecek olan doktor, vajina içerisinden alınabilecek uygun dokuyu kontrol eder, buna bağlı olarak fiyat verir. Yüz yüze ve telefonla görüşme sonucunda ortaya çıkan flep yöntemi ameliyatı fiyatları aşağıda ki tabloda ki gibidir.

Adana Özel Metro Hastanesi3200 TL
Kayseri Memorial Kayseri Hastanesi3500 TL
Van Muradiye Hastanesi3700 TL
Medicana Konya Hastanesi4000 TL
Antalya Özel Anadolu Hastanesi4500 TL
İzmir Kordon Kadın Doğum Merkezi4800 TL
Hera Klinik İstanbul5200 TL
Acıbadem Altunizade Hastanesi5500 TL

Tabloda belirttiğimiz flep yöntemi ile kızlık zarı dikim fiyatları 2018 yılı Ekim ayı itibariyle geçerli olup, 2019 yılında dikim ameliyatı fiyatlarında artışın olabileceği söylenmiştir. Aşırı fiyat artışı beklenmese de, %20 civarında zam geleceği kulis arkasında konuşulmaktadır.

Bozulmuş kızlık zarının yeniden tamir etmek ve bakire olarak hayatınıza devam etmenin bedeli yüksektir. Bu operasyonda yapılan teknikte çift katlı flep yöntemi ve vajina daraltma işlemi uygulanmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikiminin günü ve zamanı belli olmaksızın yapılabilir, geçici kızlık zarı dikimi gibi düğün arefesinden önce yapılması zorunlu değildir.

Kızlık zarı dikimi ameliyatları devlet hastanelerinde veya devlet polikliniklerinde yapılmadığından dolayı, bu işlemi yaptıracak olan bayanların özel sağlık kuruşlarına başvurmaları gerekmektedir. Devlet hastanelerinde bekaret zarı dikimi yapılmamasının en büyük avantajlarından birisi kayıtlarından gizli kalabilmesidir. Ayriyeten doktorun verdiği dikim ücretlerinde esneklik gösterilebilir. Yani illa doktorun vermiş olduğu fiyattan ameliyat olmak zorunda değilsiniz. İyi bir pazarlık ile İstanbul gibi özel hastanelerde 5000 TL’lik dikim ücretini 3500 TL’ye kadar indirgeyen doktorlar bulunmaktadır.

Lazerle kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı

Lazer teknolojisinde elle yapılan işlemler bilgisayar ortamında kesilerin şeklini, açısını ve ölçüsünü sisteme yüklüyor. Sonra derinin bulunduğu kısmın açılması için uygun verileri giriyor ve son olarak da vajinanın diğer ucunu örtecek, birleştirilerek şekilde gerekli değerleri yüklüyor. Bütün bunlardan sonra geriye lazer cihazının pedalına basılarak kızlık zarı dikimi ameliyatın gerçekleştirilmesi kalıyor. Ameliyat esnasında hasta uyutulduğu için hiç bir işlemi hatırlamıyor.

Halk arasında lazerle kızlık diktirmek elit operasyonlardan biri olarak görüldüğü için rağbetin az olması normaldir. Sadece İstanbul ve Ankara yapılan laser hymen planting, sayılı doktorlar tarafından yapıldığı için, operasyon ücretleri ortalama olarak 10.000 TL civarında olduğunu söylenmektedir.

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatları 

Flep yöntemine göre daha ucuz olsa da adı üstünde geçici kızlık zarı dikimi olduğundan dolayı tercih edilmemektedir. Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı, kalıcı yönteme göre yarı yarıya dahi olsa, gerdek gecesinden 1-2 gün öncesinde yapıldığı için her kadının yaptırması imkansızdır. Düğün telaşesi, hazırlıklar vs. derken bu kadar işin arasında geçici dikim yapmak pek mantıklı değildir. Ayrıca geçici dikimi ameliyatlarında tek katlı kızlık zarı duvarı kaldırma yöntemi uygulandığı için kanama olmama ihtimali de vardır.

Para biriktirme konusunda sorun yaşadıkları için geçici kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında araştırma yapan bayanlar için de ufak çaplı bilgiler topladık ve yazımızda sizlerle paylaşmak istedik. Aşağıda ki tablo da verilen geçici kızlık zarı tamiri ücretleri 2015 yılından beri değişiklik göstermemekte, fiyatlar ise her hastane 3 yıldır yerini korumaktadır.

İstanbul2500 – 3000 TL
Ankara2300 – 2500 TL
İzmir2100 – 2300 TL
Konya1800 – 2000 TL
Van1600 – 1800 TL
Adana1500 – 1750 TL
Kayseri1500 – 1700 TL
Gaziantep1500 – 1900 TL

 Uzmanların kızlık zarı dikimi fiyatları hakkındaki yorumları 

Bekaret onarımı 2001 yılında Almayalı Jinekolog tarafından her kadının rahatlıkla yaptırabileceği (750 TL) şekilde fiyat verilmiştir. Daha sonra Türk kadın doğum uzmanları tarafından talebin artmasına karşın ücretlerde artış meydana gelmiştir.

2001 yılında ilk kızlık zarının diktiren bayandan istenilen fiyat 750 TL’dir. 2008- 2010 yılına kadar bu fiyatlar dengeli bir şekilde artarken, 2011 yılında aniden 2’ye katlamıştır. 2016 yılı itibariyle İstanbul’da en düşük kızlık zarı dikimi yapan doktor 2500 TL isterken, bu fiyat 2018 yılı itibariye 3500 TL’ye kadar çıkmıştır.

Kızlık zarı dikimi ameliyatının hiç bir maliyeti olmamasına rağmen fiyatlarının yüksek tutulması, bir nevi fırsatı kollamaktır. Bekaretini kaybetmiş bir bayanın zaaflarını kullanarak istedikleri ücretleri almayı beceren sözde okumuş doktorlar, krizi fırsata çevirerek mağduriyeti çok iyi kullanmaktadırlar.

15 Comments

Add a Comment
 1. ne yapavagımı bilmiyorum lütfen yardım edin cok zor durumdayım 🙁

  1. 0531 616 9883 numaralı operatör arkadaşlarımız size yardımcı olacaklardır.

 2. kızlık zarı dikimine kesinlikle hiç herek yok ben yapay kızlık zarı kullanarak ilk gecemi çok rahat bir şekilde atlattım. Uzun süre araştırdım dikim ameliyatlarını fakat yeterli param olmadığı için bana bir hayal gibiydi. Ala yapay kızlık zarı gerekten çok mükemmel bir ürün mucize gibi birşey.

  1. Gerçek kizlik zarının kanı gitmiyormuş ama bu yapay da renk kayboluyormus zamanla o sıkıntı olmadı mu senin icin ?

 3. kızlık zarı dikimi bence çok pahalı, maliyeti bilindiği gibi 50 TL’yi bulmazken doktorlar bizim mağduriyetimizi fırsata çevirip 3000 TL’ye yakın para istiyorlar. Bence aldıkları para helal değil bu bizim gibi zor duruma düşenleri fırsata çevirmekten başka bir şey değildir bence.

  1. Fikriye helal değil mi? Sen çok yaşa e mi:))) La yediğiniz halt helal mi ki tamir ettirirken helal haram diyosun:DD YAnlış anlama özel hayatın seni ilgilendirir de helal haramı katman komik geldi:D

 4. Kızlı zarı dikimi fiyatları çok pahalı bende bu yüzden mecburen yapay kızlı zarını kullanmak zorunda kaldım fakat iyiki de kullanmışım boşuna o kadar para vermemişim.

 5. Bu rakamlar ve fiyatlar gercekten cok pahalı ya biz nasıl kurtulacağız bu bekaret sorunundan.

  1. Melike hanım yapay kızlık zarını kullanarak bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Dilerseniz ekranda ki numaralarımızdan veya canlı destek bölümünden bizlere ulaşım sağlayarak, yardım alabilirsiniz.

 6. kızlık zarı dikimi fiyatı oldukça pahalı ya. Ben kayseride kızlık zarı dikimine gittim benden 4000 TL para istediler ayrıca kanama garantiside %100 değil. %95. Kızlık zarı dikildikten sonra kesin kanama garantisi veren yerler neresi var önererir misiniz?

 7. 6 aydır kızlık zarı dikimi fiyatını araştırıyorum, sitenizde en açıklayıcı fiyatları buldum öncelikle teşekkür ederim. Kızlık zarı dikimi fiyatlarına da gelince neden bu kadar fazla ücret istiyorlar anlamış değilim ya. Kızlar bildiğiniz ucuza kızlık zarı dikimi yapan yerler var mı ? Ya da yapay kızlık zarı diye çıkan ürünü mü denesek? ne dersiniz ?

 8. Kızlık zarı dikimi fiyatları tamam güzel olarak her ilde belirtilmiş ama ben burdur da yaşıyorum ve sanırım burada bekaret onarımı yapan hastaneler neredeyse hiç yok diyebilirim. Ben kızlık zarımı diktirmek için şimdi Antalya ya mı gideceğim? Antalya kızlık zarı dikimi ücretleri de oldukça pahalı ya. Bir şey soracağım böyle fazla para istemeyen ve küçük illerde olan doktorlar oluyor ya ucuza kızlık zarı dikimi yapan onlardan tanıdığı olan yok mu hiç?

 9. Kızlık zarı dikimi ücretleri neden bu kadar pahalı ya. Yapay kızlık zarı kullanmayı düşünüyorum arkadaşlar. Aranızda kullanan varsa yada deneyim tecrübeleri anlatır mısınız. İlk ilişki de mutlaka kan gelir mi kızlık zarı bozulduğunda olduğu gibi. Yoksa vajina içerisine yapay zar mı yerleşriyoruz gerçek kan mı geliyor.

 10. Merhaba, ben İstanbul’da yaşıyorum ve bekaretimi kaybettim. Kızlık zarı ameliyatı yaptırarak yeniden kız olmak istiyorum. Avrupa yakasında en ucuz kızlık zarı dikimi yapan hangi doktorlar var ve fiyatları ne kadar acaba ?

 11. Ben gaziantep ten bilge kızlık zarimi diktirmek istiyorum henüz çok pahalı yapay kızlık zari kafama yattı nekadara yapılıyor ve nasıl oluyor bana yardımcı olurmusunuz lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.