Kızlık Zarı Dikimi – Kalıcı flep yöntemi ile bekaret onarımı

Bekaret toplumumuzda kadınlar üzerinde yapılan en büyük cinsel tabular arasındadır. Erkeklerin çoğu bekaretin önemine inanıyor, ilk gecede mutlaka kan gelmesini bekliyor. Genç yaşlarda evlenmeden cinselliği yaşamak, istek ve arzularını ifade etmek, kızlar açısından zor bir durumdur. Erkekler ergenlik çağından itibaren cinsel yaşama ilgi duymaları için teşvik edilirken, kadınlarda ise bekaretin evleninceye kadar korunması gerektiğine dair psikolojik baskı yapılmaktadır. Bu yüzden bekaretini kaybetmiş kadınlarda ilk gece korkusu yaşanmaktadır. Erkeklerin ilk gecede kendilerinin bakire olmadığını öğrendiği zaman verecekleri tepkileri düşünürler, gün geçtikçe öfke, üzüntü, suçluluk, endişe, korku, çaresizlik ve pişmanlık duymaktadırlar. Psikolojik travmaları önlemek amacıyla yasal yollarla kızlık zarı dikimi operasyonları yapılmaktadır.

kizlik-zari-dikimi

Kızlık zarı nedir ?

Latince’de HYMEN (himen) Yunan mitolojisinde evlilik tanrısına verilen isimdir. Cinsel ilişkide bulunmamış kızların, döl yolunun ağzını daraltan ve ilk cinsel ilişkiyle yırtılarak kanayan, yarım ay biçimindedir. Latincede himen adı verilen bekaret zarı, vajinanın 1-1,5 cm içerisinde bulunur. Hymen, vajina girişini tamamen kapatmaz, ortasında vajinal salgıların ve adet kanının dışarıya akmasını sağlayan bir delik bulunur. Bu deliğin şekli ve yapısı zar tiplerinin belirlenmesinde kullanılır. Kızlık zarının birden fazla çeşitleri vardır;

 • kızlık zarı dikimi Annüler hymen: En sık görülen zarı tipidir. Halka şeklinde vajina girişini kaplamaktadır. Ortasında yuvarlak şekilde büyük bir delik bulunur. Ülkemizde yapılan araştırmalar kadınların %94.2’sinde kızlık zarının Annüler tipinde olduğunu göstermiştir.
 • kızlık zarı dikimi Kresentrik hymen: İki bölüm şeklinde yarım ay şeklindedir. Üst kısımda zar daha aşağıya göre daha incedir. Genel olarak görülme sıklığı %3 ile %4 arasında değişmektedir. Bu tür zarlar genelde ilişki sırasında yırtılmaz. İlk ilişkiler genel olarak ağrılı geçer. Bayanlar nadir görülen kızlık zarı çeşididir.
 • kızlık zarı dikimi Septalı hymen: Kızlık zarının ortasında köprü gibi görünen doku parçası vardır. Kadınları %1,5-2 arasında bu zar tipi görülür. Bu zar ilişkilerde yırtılmaz. Ameliyat ile alınarak bayanların ilişki sırasında acı çekmesi önlenir. Annüler, yani yuvarlak hymen kızlık zarı dışında bütün kızlık zarı çeşitleri ilk cinsel birleşmede kolay kolay yırtılmaz.

Kızlık zarı ne işe yarar ?

Bekaret zarının fizyolojik görevi olmadığı, yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Vücudumuzda diğer organlarda olan işlevsel fonksiyon, kadınlarda bulunan zarda yoktur. Uzman Jinekolog’lar kızlık zarının sadece dış ortamla vajina arasında bariyer görevi olduğu düşünülmektedir. Embriyojik dönemde anne karnında oluşmaya başlar, bebek dünyaya bakire olarak gelir.

Kızlık zarının yırtılma sebepleri nelerdir ?

 • Aşırı gerilmeye ve esnemeye neden olan sportif faaliyetler.
 • Sert ve kesici bir nesnenin üzerine düşme sonrası zedelenme
 • Bakire olduğu halde bayanın tampon kullanması.
 • Uzun cisimler kullanarak mastürbasyon yapma işlemi de zedelenmeye ve harabiyete sebep olur.
 • Vajina içerisine parmak, penis veya yabancı cisimlerin sokulması, yırtılmaya örnektir.

Bekaret kaybının çözümü ; Kızlık zarı onarımı, Kalıcı flep yöntemi

Genital bölge ameliyatlarından birisi olup, halk arasında bekaret tamiri veya bekaret onarımı olarak da adlandırılmaktadır. Kızlığın tamir edilmesinin esas olarak amacı, bekaretini kaybetmiş bayanın girdiği ilk cinsel ilişkide olduğu gibi kanama meydana gelmesini sağlamaktır.

Bekaret onarımından sonra kanama nasıl olur diye merak eden bayanların sorusunu da yanıtlayalım. Ameliyatı yaptıran bayanların gireceği ilk ilişkideki kanama, bakire bayanlarda olan kanama ile aynıdır. Kanamanın rengi, miktarı ve özelliklerinde farklılık görülebilir. Bakire bir bayanın bekaret zarının yırtılmasıyla meydana gelen kanamanın standardı yoktur. Bazı bayanlarda kanama bir kaç damla görülürken, bazı bayanlarda bir çay bardağı kadar olabilir. Bekaret kanının rengi kimi bayanda pembemsi kimi bayanda ise kan kırmızısı renginde olabilir. Zarının yırtılması sonucunda bakirelik zarı diktirme (bekaret onarımı) yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi, onarımı ve tamiri Jinekolog doktorlar tarafından kalıcı ve geçici yöntemlerle yapılmaktadır. Kalıcı flep yöntemi, uzun vadeli yani ömür boyu kalıcıdır. Geçici bekaret zarı dikimi ise evlenmeden (3 ile 10 gün arasında) yapılmaktadır.

Bekaret onarma operasyonu nasıl yapılır? 

kizlik-zari-onarma-nasil-yapilirGünümüzde pek çok genç kız, yaşadıkları talihsiz cinsel deneyim sonrasında bekaretlerini kaybetmişlerdir. En son çare olarak kızlık zarı onarımı ameliyatları yapan Jinekolog ve kadın doğum uzmanlarının yolunu tutmaktadırlar. Bu süreçte tedirgin olmaları son derece doğaldır. Bizlere mail yolu ile ulaşan bayanlar, bekaret onarımı bütün Jinekolog doktorlar tarafından yapılır mı, kızlık zarı dikimi kesin ve garantili çözüm olur mu şeklindeki soruları sormaktadır.

Himenoplasti ameliyatı kalıcı ve geçici yöntemler ile yapılır. Kalıcı yöntemle kızlığın tamir edilmesine flep yöntemi denir. Flep, vajina duvarının arka kısmındaki dokulara verilen isimdir. Zar dikiminde vajina iç kısmında Flep diye isimlendirilen doku parçası kaldırılarak yeni bir bekaret zarı oluşturulur. Bayan cinsel ilişki yaşadığında, yeniden oluşturulan bakirelik duvarı yırtılarak kanama meydana gelir. Kalıcı yöntemde bekaret onarımı yapılırken, vajinada genişleme var ise, daraltma işlemleri de bu operasyonun içerisinde yapılabilir. Nadir olarak uygulanan bir başka operasyon türü de geçici kızlık zarı dikimidir. Geçici kızlık zarı diktirenler 3-4 gün içerisinde mutlaka cinsel ilişki yaşamalıdır, aksi halde kanama meydana gelmeyebilir.

Operasyon sırasında ağrı olur mu?

Bekaret zarı dikimi operasyonunda lokal anestezi ve sedatif anestezi tercih edilir. Lokal anestezi yapıldığı zaman hasta uyutulmaz ancak bilinci yerindedir. Genital bölgeye iğnenin hissedilmemesi için uyuşturucu krem sürülür. Bu bölge tamamen uyuşur ve kolaylıkla müdahale yapılabilir.

Sedatif anestezi ile yapılırsa, anestezi doktoru tarafından koldan ilaç verilir, hasta uyutulur. İşlem bittikten sonra uyanır ve 2 saat sonra normal hayatına devam edebilir. Kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi, her iki yöntemde de uygulanabilir. Hasta herhangi bir ağrı ve acı duymaz.

Dikilme sonrası tekrar kızlık bozulması nasıl olur ?

Ameliyat sonrasında bekaret zarı spor yapma, yıkanma, havuz veya denize girme gibi durumlarda kendi kendine zarar görmez. Bekaretin bozulması için tekrar ilişki yaşanması ve vajinaya giriş olması gerekir. Kızlık zarı dikimi işleminden sonra yaşanan ilk ilişkide, penisin yeniden yapılandırılan dokuları yırtar ve kanama meydana gelir.

2017-2018 yılında kızlık dikimi fiyatları ne kadar ?

En çok bekaret onarımı gerçekleştiren ülkelerden birisiyiz. Bu yüzden kızlık zarı dikimi ücreti, en fazla merak edilen konuların başında gelmektedir. İlden ile ve hekim hekime göre değişiklik göstermektedir. Bazı hekimlerin bu ameliyatı yapmadığı gibi, bazı hekimlerin ise istedikleri ücretleri ödedikleri takdirde, operasyonu gerçekleştirebileceğini söylerler. Kizlik zarı dikimi yapan hastaneler ve klinikler genel olarak telefon aracılığıyla fiyat vermezler ancak bazı bayanların kızlık zarı dikimi ücreti kadınlar kulübü ve kızlar soruyor gibi sosyal paylaşım sitelerinde söylediklerini görebiliyoruz.

Kızlık zarı dikimi fiyatı, yapılan işlemin zorluk derecesine, operasyonun yapıldığı muayenehanenin kalitesine, zarın yapısına, açıklık derecesine, yırtık şekline göre ve dikim tipine göre değişiklik göstermektedir. Geçici kızlık zarı dikimi ücreti İzmir, İstanbul, Ankara ve Bursa gibi illerimizde 3000-3500 TL arasında değişiklik göstermektedir. . Flep yöntemi, geçici kizlik zarı dikimine göre daha yüksek ücretlere sahiptir. Kalıcı yöntemin fiyatları ise 4000-6000 TL arasında görülmektedir.

Zar diktirme operasyonu ne zaman yapılmalıdır ?

18 yaşını doldurduysanız, adetli olmadığınız herhangi bir günde yaptırabilirsiniz. Kalıcı Flep yöntemi uygulanacak ise, düğün tarihini beklemenize gerek yoktur. Gerdek gecesine en az 6 kala bu operasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Geçici kızlık zarı dikimi yapılacak ise, düğünden önce 10 gün içerisinde yapılması gereklidir.

Kızlık zarı dikimi yorumları

kizlik-zari-diktirenlerin-yorumlariBekaret zarı tamiri o kadar mahremiyet taşıyan bir durumdur ki, kızlığını diktiren bayanların kendilerini belli etmesi söz konusu dahi değildir. Özellikle bekaretini kaybetmiş kızlar, bekaretini diktirenler kadınlar kulübü ve kızlar soruyor gibi forum sitelerine sorular sormaktadırlar.  olan bayanlar dahi maalesef sizlere cevap vermeyeceklerdir. Kızlık zarı diktirenlerin yorumları ve yapay kızlık zarı kullananların yorumlarını sitemizden gizlilik çerçevelerinde bulabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Videosu İzlenmeli Mi?

Cerrahi bir operasyon olduğu için bu tür videoların hastalar tarafından izlenmesi sakıncalıdır, kafa karıştır ve korkuya yol açar. Operasyonunun nasıl yapıldığını doktorunuzun anlatımı ve önerileri ile öğrenebilirsiniz.

Dikilen kızlık zarı ilişki sonrasında Kesin kanar mı?

Hymen, bekarete dönüş operasyonlarında, en fazla sorulan soru, olumlu sonuç alınıp alınamayacağıdır. Bayanlar, dikilen kızlık zarı kesin kanar mı, dikilmiş kızlık zarı evlendiğimiz ilk gecede kan gelir mi diye düşünmektedirler.

Sizlere en ideal operasyon türünü Jinekolog doktor belirlemektedir. Bu ameliyatı yapan uzman doktor, size uygun olan ameliyatı gerçekleştirdikten sonra tedavi süreci hazırlayacaktır. Operasyonun yapıldıktan sonra yapılması ve yapılmaması gereken uyarıları dikkate aldığınız zaman, büyük ihtimalle dikilen dokunun kanaması meydana gelecektir. Ülkemizde bu ameliyatı yapan yüzlerce doktor bulunmaktadır. Doktorunuzun tavsiyesine uyduğunuz zaman başarıya ulaşmanız kaçınılmazdır. Uzun vadeli bekaret zarı tamiri, işin uzmanı hekim tarafından yapıldıysa, dikilen kızlık zarı kesin kanar. Dolayısıyla gerdek gecesinde ilk ilişkinize rahatlıkla girebilirsiniz.

Bekaret zarının diktirme olduğu erkek tarafından anlaşılır mı ?

Bozulmuş kızlık zarı, bekaret zarı tamiri sonrasında eski haline dönmektedir. Kadınların tedirgin oldukları konular arasında, kızlık zarının dikildiğinin anlaşılması korkusudur. Bekaret onarımının yapıldığı ancak muayene sonucunda, kadın doğum uzmanı ve Jinekolog doktorlar tarafından anlaşılmaktadır. Bakarak kızlığınızın dikildiği anlaşılmaz.

Kızlık tamiri sonrasında hayat nasıl olur ?

Kızlık zarı diktirenler, bazen psikolojik olarak etkilenmelere sahip olmaktadırlar. Bu yüzden işlem öncesi veya sonrası zaman zaman psikolojik tedaviler gerekli olabilmektedir. Kızlık zarı tamiri sonrasında fizyolojik olarak bazı durumlarla karşı karşıya gelebilirler. İlk hafta içerisinde kısmı miktarda ağrı ve sızı görülebilir, doktorunuzun verdiği ilaçlarla ağrınızı hafifletebilirsiniz. Spor yapmamaya ve ağır faaliyetlerde bulunmamaya özen gösterin. Hastalar genellikle operasyonu geçirdiği günden itibaren 15 gün istirahat ederler.

Kızlık dikme operasyonunu hangi hastaneler yapar ?

Kızlık zarı dikimi Antalya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana ve Kahramanmaraş gibi illerimizde yapılmamaktadır. En fazla kızlık zarı dikimi yerler arasında İzmir ilimizde yer almaktadır. Bekaret tamiri yapan bazı özel hastaneler ise şunlardır;

 • Maya Kadın Doğum Kliniği – İzmir
 • Yazıcıerol Muayenehanesi – Antalya
 • Hera Klinik – Ankara
 • Özel Çağıner Hastanesi – İstanbul
 • Dora Hospital – İstanbul
 • Özel Ota – Jinemed Hastanesi – İstanbul
 • Acıbadem Altunizade Hastanesi – İstanbul
 • Şahin Kalender Muayenehanesi – İzmir

Kızlık Zarı Dikimi Kim Tarafından Nelerde Yapılmaktadır?

Kızlık zarı, toplumumuz açısından kültürel önem taşımaktadır. Bu nedenle operasyonun başarılı olması, %100 garanti kapsamında olması ve özellikle hekimin tecrübesi en önde gelen tercih nedenidir. Aksi halde yaşanacak tatsız olaylar bir genç kızın hayatını çok olumsuz etkileyebilir.

Operasyonlar Jinekolog hekimler ve kadın doğum uzmanları tarafından, özel hastane ve kliniklerde yapılmaktadır. Kızlık zarı dikim operasyonu devlet hastanelerinde yapılmamaktadır.

Herkese Bekaret Onarımı Operasyonu Yapabilir Mi?

Kızlık zarı yırtılması sonucunda flep yöntemi kullanıldığında, ne zaman yırtıldığına, kaç defa cinsel ilişkiye girildiği, kürtaj, doğum gibi olayların gerçekleşip gerçekleşmediğine bakılmaz.

Geçici bekaret zarı onarımında ise bayanın bekaretin kaybettikten sonraki cinsel hayatının uzunluğu, geçen sürenin fazla olması ve birliktelik sayısı geçici dikim operasyonuna etki eder. Geçici himenoplasti için vajina içerisinde bozulmuş kızlık zarının artıklarının bulunması gerekmektedir. Reşit olmuş, yaşını doldurmuş her bayan bu bekaret onarımını gerçekleştirebilir.

Bekaret Operasyonu Sonrası Bakire Raporu Alabilir Miyim?

kizlik-diktirme-sonrasi-bekaret-raporuHastalar için zor ve korkutucu durumdur. Kizlik zarı muayenesi yaptırarak, bakire olduklarını karşı cinse ispatlamak istemektedirler. Hymenoplasty ameliyatı yaptırdıktan sonrasında bekarelik testi alınamaz. Bakirelik raporu almak için ameliyatın yapılmamış olması gerekir. Jinekologlar bakirelik testinde kadının bekaret onarımı yaptığını görebilmektedir.

İlk Gecede Kanama Olmadı Ne Yapmalıyım?

ilk-gece-kanama-gerdek-gecesiKizlik zarı dikimini kadınlar kulübü forum sitelerinde tecrübelerini anlatan bayanlar mutlaka olmuştur ancak ne kadar doğru olduğu tartışılır. Sizlere farklı yönlendirmeler yapabilirler, soruyu uzmanından dinlemek daha sağlıklı bilgiler almanızı sağlayacaktır.

Kızlık zarı diktirdim ama kanama olmazsa diye endişelenen bayanlar, ilk gecede neler yapmalıdır? Gerdek gecesinde kanamanın oluşmamasının başlıca sebepleri vardır;

 • Vajinada yeterli kanın toplanmaması
 • Dikişlerin tedavi sürecinde atması
 • Ameliyat sonrasında ağır işlerde çalışılması
 • Mastürbasyon yapmak
 • Dikilen zarın esnek olması sonucunda kanama olmayabilir.

Hemen akabinde Jinekolog doktorunuzla görüşme sağlayarak muayene olabilir, kızlık zarı kanamamasının sebebini öğrenebilirsiniz.

Kızlık zarının dikilmesi islam dinine göre günah mı?

Sadece Müslüman ülkelerde değil, kültürel değerlerine önem veren yerlerde bekaret zarı hala önemini taşımaktadır. Bekaretin kaybedilmesi zina sonucu olmayabilir, tecavüz, spor veya kaza sonucunda yırtılabilir. Kişi kendi istediği ile ilişkiye girse bile, ilerleyen dönemlerde evlenme hayalleri kurarken yaptıkları hata sonucunda terk edilen kızlar, içten içe çok büyük sorunlar yaşamaya başlamaktadırlar.

Bu tür operasyonlar ülkemizde yapılıyor, kulağımıza geliyor. Kızlık zarı diktirmenin günah olmadığı, sıkıntıyı kaldırmak amacıyla yapıldığı, çoğu İlahiyat Profesörleri tarafından söylenmektedir. Zarın dikilmediği, yapılmadığı sürece kişi zinaya teşvik edilebilir.

Makale Özeti

Mitolojik geçmişi bulunan himen zarının, geçmişten günümüze önemi farklı toplumda hala korunmaya devam edilmektedir. Bakirelik zarı bayanlarda sıklıkla Annüler yuvarlak halkalı olarak görülmektedir. Bekaret zarının fizyolojik işlevi yoktur, vajinanın dış çevreden korunmasını sağlar. Kızlığın bozulması vajinanın içine penis veya yabancı bir cismin girmesiyle olur. Gerdek gecesinde ilk ilişki esnasından sorun yaşamak istemeyen bayanlar kızlık zarı dikimi operasyonuna başvururlar. Bekaret onarımı, geçici ve kalıcı bekaret zarı dikimi yapılmaktadır. En sık uygulanan Flep, yani kalıcı yöntemdir.

Bekaret zarı dikimi operasyonları özel hastanelerde yapılmaktadır. Kalıcı flep yöntemi dikimi ortalama 4-5 bin TL arasındadır. Dikilen dokular doktor tavsiyelerine uyulduğu zaman mutlaka kanar. Bekaret tamiri yapıldığı kanamanın az olup olmamasına veya rengine göre belli olmaz. Kızlığın dikildiği kadın doğum uzmanı tarafından yapılan kontroller sayesinde anlaşılır. Operasyon sonrasında bekaret zarı muayenesi (bekaret testi) yapılarak bakirelik raporu alınamaz.

Son olarak da sizlere erdenlik zarı onarımı yapıldıktan sonra ilk gecesinde kanama olmaması durumunda yapılması gerekenleri söyledik, kızlık diktirmenin günah olmadığını belirttik. Daha ayrıntılı bilgi almak için 0505 239 5653 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

10 Comments

Add a Comment
 1. 19 yaşında üniversitede kızlığımı kaybettim. Şuanda ayrıldık ne yapacağımı bilmiyorum. Kızlık zarı dikimine gitmek istiyorum ama Kahramanmaraşta dikim yapan yerler yok diye biliyorum. Kalıcı flep yöntemi kesin sonuç verir mi?

 2. Tuğba hanım ben 23 yasındayım ve ankarada özel bir klinikte kızlık zarı dikimine gittim %100 kanama garantisi vermiyorlar öncelikle size bunu söylüyeyim. Ama %90 kanar diyorlar. Ben daha denemedim ama ya kanamazsa diye çok korkuyorum. İlk gecede birde kanama olmazsa erkek arkadaşım beni direk kızlık zarı testine götürecek biliyorum ve orada da kızlık zarını diktirdiğim belli olacak psikolojim bozuldu ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum.

 3. Merhabalar.Kızlık zarı dikimi mi yapmak doğru olur yoksa yapay kızlık zarı almak mı siz hangisini tavsiye edersiniz Merve hanım?

  1. Canım ağrı sızı çekmek istemiyorsan eğer, tabikide yapay kızlık zarını kullanmanı tavsiye ederim. %100 sonuç alınan garantili yöntemdir.

 4. Tekirdağ da kızlık zarı dikimi yaptırdım 4750₺ ye gerçekten çok korkuyorum doktorum %95 kanama olur diyor ama ya olmazsa ne yaparım kesin kanar mı bilgisi olan yada tecrübeli olan var mı?

 5. Ben kızlık zarı diktirmek istemiyorum çok korkuyorum param da yok o kadar Bursa dayım benden 5 bin TL istediler şaka gibi yani ya ben o kadar parayı nerden bulacağım

 6. Kızlık zarı dikimi yaptıranlar var mı?

 7. Yapay kızlık zarı mı kullansam kızlık zarı dikimine mi gitsem karar veremedim açıkçası. Aslında yapay kızlık zarı kullanımı oldukça mantıklı ama yapabilir miyim bilmiyorum 🙁

 8. Kızlık zarı dikim yaptırdım. Kanama beklenen gibi olmadı bence dikimi alternatif olarak düşünün derim ilk önce yapay kızlık zarı benim zamanknda bu kadar popüler olsaydı hiç düşünmeden alırdım

 9. Ben daha önce kimseyle ilişkiye girmedim. Gecen gün erkek arkadaşımla ilişkiye girdiğim zaman kan gelmedi. Acaba bunun sebebi nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.