Kızlık Zarı Neden Kanamaz?

Toplulumuzda penisin vajinaya girmesiyle birlikte kanamanın olacağı inanışı günümüzde halen devam etmektedir. Kızlık zarı, bayandan bayana değişiklik gösteren bir yapı olduğu için ilk cinsel ilişkide yırtılması şart değildir. Bazı kızlık zarları esnek, kalın ve elastik yapıya sahip olabiliyor. Peki esnek kızlık zarı nasıl yırtılır, ilk gecede kan nasıl gelmesi için vajinaya giriş nasıl olmalıdır?

Gerdek gecesinde vajinadan kan gelmemesinin en başlıca sebebi kızlık zarının esnek olmasıdır. Esnek kızlık zarı, yumuşak dokudaki zarlara göre daha elastik yapıya sahip olduğu için penisle içeriye doğru esner. Esnek kızlık zarını lastik gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar çok çekerseniz o kadar çok esner ancak bir süre sonra kopar değil mi? Kızlık zarının esnek olanları da belirli bir süre sonra yırtılıp kanayacaktır.

Esnek kızlık zarı ne zaman kanar? 

Kızlık zarı çeşitlerinde bayanların en sık şikayetçi olduğu zar türlerinin başında esnek kızlık zarı gelir. Evlenmeden önce bekaret zarı muayenesi olmayıp kızlık zarı çeşidini kadın doğum uzmanları ile incelemeyen bayanlar, gerdek gecesinde kanama olmama gibi problemlerle karşılaşabilir. Toplumumuzda cinsel ilişkilerde kızlık zarı kanamasının mutlaka olması gerektiğini ve kanamadığı takdirde bayanlar üzerinde oluşabilecek psikolojik baskıların ne kadar önemli olduğunu görülmektedir.

Esnek kızlık zarı aslında elastik değildir, oradaki delik büyük olduğu için penisin girişine izin verir. Bu da partnerizin penisi ile alakalı bir durumdur. Penis boyutu ince ise, kızlık zarının yırtılma olasılığı oldukça düşüktür. Yani defalarca ilişkiye dahi girseniz bekaret zarınızın yırtılma olasılığı çok düşüktür.

Bazı çiftler için bekaretin olmaması veya olmaması sorun olmasa bile aileleri tarafından kan görme isteği vardır. Eğer doğu bölgelerinde yaşıyorsanız ve her ne olursa olsun ilk gecede mutlaka kan gelmesi gerektiğini düşüyorsanız, yapay kızlık zarını kullanmanız gerekir.

Kızlık zarı esnek olduğu için mi kanamıyor? 

Her kızlık zarının kanamamasının kendine ait bazı sebepleri olabilir. Örneğin esnek olduğu için olabilir, kalın yapıda olduğu için kanamaya bilir. Doğuştan kızlık zarı olmayan bayanlarda olabilir. Veya ilk birleşme için uygun pozisyonda ilişkiye girmemiş olabilirsiniz. Yukarıda da söylediğim gibi illa bekaret kanı görmek isteyen erkeklere yönelik kısa vadeli kolay çözümleri kullanabilirsiniz.

Son zamanlardan İnternet üzerinden kızlık zarı ile ilgili yapılan araştırmaların çoğunluğunun erkek olduğu tespit edilmiştir. Yani kadınlardan çok erkeklerin bekaret konusunda hassas olduğunu söyleyebiliriz. Kızlık zarınız esnek olsa bile bazı durumlarda erkekleri inandırmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü cinsel ilişkiye girmeden önce erkek arkadaşınız veya eşinize esnek bir zar yapısına sahip olduğunuzu söylediğiniz zaman mutlaka bakire olmadığınızı ve kendisini kandırmak için bu yola başvurduğunuzu düşünecektir. Kadın doğum uzmanından veya iyi bir Jinekolog’dan kızlık zarı esnektir raporu alsanız bile daha önce ilişki yaşayıp yaşamadığınız belli olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.