Kızlık Zarı Nerededir

Bekaret zarı, kızlık zarı diye tabir edilse bile aslında gerçek bir zar yapısı özelliğini göstermez. Anatomik olarak muzokal bir yapıya sahiptir. Mukoza, sümük doku ektodermik kökenli kaplayıcı zarlardır. Bu yüzden kızlık zarının fiziksel olarak bir işlevi yoktur, biyolojik olarak vajina ile dış ortam arasında barikat görevi görür. Kızlık zarı nerededir sorusuna tam net bir cevap vermek mümkün değildir çünkü, bekaret zarının vajina içerisinde ki yeri her kadında farklıdır. Kızlık zarı vajina içerisinde ayrı organ değildir. Vajinanın oluşumu sırasında, embriyolojik dönemde gelişen bir deri kıvrımıdır.

kızlık-zarı-nerededir

Kızlık zarı nerededir?

Kızlık zarının ne kadar içeride olduğu, kadınlarda yapılan araştırmalar sonucunda %65 ile %90’ı arasında vajina girişinin 1,5-2 santim içeride olduğu görülmektedir. Bazı bayanlarda kızlık zarı daha içeride olabilmektedir. Bu yüzden bir çok genç kız ve erkek kızlık zarının çok ileride olduğunu, ilişkiye girmeden bozulmayacağını düşünürler, oysa kızlık zarı sürtünme yoluyla kolaylıkla bozulabilir.

Bekaret zarı, vajina girişini tamamen kapatmaz, ortasında adet kanının akmasını sağlayan açıklık bulunur. Her genç kızda bu açıklığın büyüklüğü, şekli ve yeri kızlık zarı çeşidine göre farklıdır. Kızlık zarı, bekaret yenileme esnasında yapısına göre kolaylık sağlayabilmektedir. Örneğin bölmeli kızlık zarı yırtılınca kızlık zarının tamiri hem kolay olabilmekte, hem de eski kızlık zarı nerede ise aynı yerine olabilmektedir.

Kızlık zarı resimli anlatım

kızlık-zarı-neredeYandaki resimde kadın genital organları önden bakış açısında görülmektedir. Kızlık zarının nerede olduğunu tam anlamıyla kafanızda şekillendiremediyseniz, kızlık zarının nerede olduğunu resimli görsellerle sizlere anlatacağız. Yandaki kızlık zarı resmi, 25 yaşını doldurmuş bir bayana aittir. Kızlık zarı resmi idrar kanalının hemen altındadır, ortasında adet kanamasını sağlayacak delik bulunmaktadır. İdrar kanalının altından vajina bitimine kadar devam eden zar tipinde görülmektedir. genital bölgenizi ayna karşısında elinize aldığınız zaman öncelikle kltorisi bulun ve idrar kanalına doğru inin. Ardından iç dudakları ayırarak kızlık zarınızın nerede olduğunu kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Bayanlar bazen kızlık zarının nerede olduğunu bulamayabiliyor ve endişe içerisine girebiliyor. Evde kendi yöntemlerinizle kızlık zarınızın tam olarak nerede olduğunu bulamadıysanız mutlaka bir kadın doğum uzmanından yardım isteyerek durumun içeriğiyle ilgili bilgi almanızı öneririz. Kızlık zarı tam olarak yukarıda ki resimde görülen genital bölgededir, ne biraz aşağısı, ne de yukarısında bulunmaktadır, sadece adet deliğinizin yeri ve yapısı kızlık zarı çeşitlerine göre farklılık gösterebilir.

Tüm kadınlarda kızlık zarının yapısı farklı ve ortasındaki delik değişik büyüklük ve yapıdadır, bayanlar evde kendi yöntemleri ile kızlık zarının nerede olduğunu bulamayabilir.

kızlık-zarı-tam-olarak-nerede-bulunur

Kızlık zarı yırtılması nedir ve nasıl olur?

Kızlık zarı vajinanın ortalama 2 santim içerisinde bulunmaktadır, penis veya yabancı bir cismin 2 santim içeri girmesiyle bozulur ve kanamaya başlar. Kızlık zarı yırtılması, kılcal damarlardan oluşan yapının zedelenmesi sonucunda meydana gelir. Kızlık zarı zedelenmesi sadece bir yerden değil, birden fazla yerlerden darbe alarak bozulabilir.

Kızlık zarının nerede olduğu, yırtılmanın kolay olup olmayacağına işarettir. Kızlık zarı derinliği arttıkça sürtünme yoluyla bozulma ihtimali azalır. Kızlık zarı yırtılırken kanama miktarı her bayanda değişik olur, bazen bir kaç damla, bazende damla damla gece boyu devam eder.

Kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır?

Bayanlar kızlık zarının nerede olduğunu bulduktan sonra, bekaret zarının yırtıldığının nasıl anlaşıldığını merak etmeye başlarlar. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra ilişkiden 5 dakika sonra mutlaka açık pembe bir kaç damla kızlık zarı kanaması meydana gelmektedir. Adet kanı gibi koyu renkte olmaz, açık pembedir.

Kızlık zarı kanaması, bekaret zarının kalınlığına, büyüklüğüne, şekline göre kanama miktarında değişkenlik gösterebilir. Kızlık zarı kanaması pıhtılaşabilen bir kanama türüdür ve en fazla yarım çay bardağı kadar olur, 1 gün boyunca devam eder.

Kızlık zarı kızların %85′ ınden fazlasında nispeten ince ve esnek bir mukoza parçası yapısındadır. Kadının kendisini tümüyle hazır hissettiği durumlarda “ön sevişmeyle” bölgede yeterli ıslaklık sağlandığında, erkeğin de yumuşak davranması ve zorlayıcı hareketlerden kaçınması durumunda kadın kızlık zarının yırtılması esnasında ağrı hissetmez, yada çok az bir ağrı hisseder ve mutlaka kızlık zarı kanaması olur.

Özet olarak kızlık zarı nerededir?

Bu makalemizde Op Dr Merve Betül Mutlu ile yaptığımız röportaj sonrasında derlediğimiz bilgiler sonucunda kızlık zarının tam olarak nerede olduğunu, ne kadar içeride bulunduğu anlattık. Kadınların yüzde 80’ninde vajinanın 1,5-2 santim içerisinde bulunmaktadır, çok hassa bir yapıya sahiptir ve baskı yapıldığı takdirde zedelenme ihtimali oldukça fazladır. Zedelenme sonucunda çoğu bayanda kızlık zarı yırtılması meydana gelmektedir, yırtılmanın derecesine bağlı oluşan kanamalar bir kaç damla dan başlar ve gece boyunca devam eder. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra kanama olduysa kızlık zarı dikimi yapılması veya yapay kızlık zarı kullanılması önerilmektedir. Kızlık zarı nerededir, ne kadar içeridedir, kızlık zarı yırtılması nasıl olur ve ne kadar kanama olur diye merak ediyorsanız detaylı bilgi almak için 905365683014 numaralı telefondan bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

5 Comments

Add a Comment
  1. Kızlık zarının nerede olduğu muayene sonucunda belli oluyor herhalde ya benim kızlık zarım mı yok yoksa ben mi evde kendim bakamıyorum anlamadım gitti. yada kızlık zarım bozulmus da olabilir mi?

  2. Kızlık zarının Normalde 1-2 santim içerisinde oluyormuş bende baktım göremedim ve kızlık zarı nerede olur diye merak ettim doktoruma sordum. Benim kızlık zarım içerideymiş, yani 4 cm kadar

  3. Erkek arkadasım sürekli olarak bakire olduğumu görmek istiyor ve kızlık zarıma bakmak istiyor, kızlık zarı nerede bulunur yani nasıl görünür bakire olduğuma nasıl ikna edebilirim onu? Normalde evet doğru kızlık zarı vajinanın 1-2 santim içerisinde bulunuyor ama bende sanırım kızlık zarı biraz geride yani içeride.

  4. Tam olarak kızlık zarım nerede benim ben bakıyorum bakıyorum ve kızlı zarımının nerede olduğu bulamıyorum.

  5. Kızlık zarının her bayanda vajina girişinde mi oluyor bilginiz var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.