Kızlık Zarı Yırtılması

kızlık-zarı-yırtılmasıKızlık zarı yırtılması, bozulması, delinmesi veya patlaması gibi terimler gerçeği kesinlikle yansıtmaz. Kızlık zarı, halka yapısında ince ve hassas kılcal damarlardan oluşan yapıdır. Anatomik yapısı normal olan kızlık zarları için kullanılan patlama, delinme ve yırtılma gibi sözcüklerin kullanımı doğru değildir. Bir şeyin patlaması veya delinip yırtılması için sivri bir cisimle zorlanması gerekir. Kizlik zarı balon şeklinde içerisinde hava bulundurmadığı için yumuşak dokuda olan(sivri olmayan) penisin vajina içerisine girmesiyle sadece kanamaya oluşur.

Kızlık zarının yırtılmasını sonucunda kanamanın nasıl oluşacağı ile ilgili merak edilen soruların cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Aslında kızlık zarında yırtılma kelimesi de gerçeği yansıtmayan bir durumdur. Kızlık zarı, kadın çorabı gibi ince ve esnek yapıdadır. İlk gecede düzgün girilen ilişki esnasında esneyebildiği ölçüde esner ve penisin içeriye girmesine izin verir, esnekliğini kaybettiği zaman çorap kaçması gibi açılma meydana gelir ve hafif açık pembe kanama gerçekleşir. Eğer kızlık zarı yeterince esnek durumda ise ilk gecede kanama olmaz.

Kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır?

Hayatında hiç cinsel ilişkide bulunmamış bayanlarda ilk gece korkusu doğal olarak yaşanmaktadır. Gerdek gecesinde veya ilk cinsel ilişki sonrasında kızlık zarı yırtıması nasıl olur, kızlık zarı bozulma belirtileri nelerdir gibi en sık sorulan soruların cevapları vereceğiz. Kızlık zarı yırtılması sonucundan oluşan kanamaya bekaret kanaması diyoruz. İlk gecede bu kanamanın gelmesi bayanın bakire olduğunu ve daha önce hiç cinsel birliktelik yaşamadığı manasına gelir. İlk defa ilişki yaşayacak bayanlar için kızlık zarı yırtılmasının ön sevişme yapıldığı takdirde ağrısız ve kolay bir şekilde olacağını söyleyebiliriz.

kızlık-zarı-yırtılması-nasıl-anlaşılır

Kizlik zari yırtılması, kanamanın olup olmadığına bağlı olarak anlaşılan durumdur. Genellikle penisin ilk vajinaya girişi itibariyle bir kaç damla kan gelir, adet kanı gibi akıcı değildir. Kokusuz ve açık pembe bir renge sahiptir. Kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır sorusunun cevabına bir kaç damla açık pembe kan diyebiliriz. Kan yoğunluğu eğer koyu ise ve adet kanı gibi akıp gidiyorsa, gelen kızlık zarı kanaması değildir. İlk gecede olacak kanama ile ilgili merak edilen tüm soruların cevabını kızlık zarı kanaması isimli yazımızda bulabilirsiniz.

Kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılır mı?

Bekaret testi yaptırarak veya kızlık zarı muayenesi olarak bayanın bakire olup olmadığı rahatlıkla öğrenilebilir. Ancak kizlik zarının ne zaman bozulduğu anlaşılır mı sorusuna kesin olarak evet cevabını verebiliriz. Kizlik zari yırtılması sonucunda ayrılan kılcal damarlar vajina içerisinde ki iç dudaklara yapışır ve kaynamaya başlar. 1 haftalık bu süreçte kılcal damarların vajina ile birleşmesi gözlenir. Eğer kizlik zarınızın bozulduğu andan itibaren 7 gün içerisinde Jinekolog veya kadın doğum uzmanı tarafından kontrol edilirseniz, kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılır. Cinsel ilişki üzerinden 10 gün veya daha fazla bir zaman aşımı olduğu takdirde kızlık zarının ne zaman bozulduğunu anlamak mümkün değildir.

kızlık-zarinin-ne-zaman-bozuldugu-anlasilir-mi

Kızlık zarının yırtılmasına dair şüpheleriniz var ise en geç 6 gün içerisinde özel hastanelerde kızlık zarı muayenesi yaptırabilirsiniz. Kızlık zarı, sadece cinsel ilişki bozulmaz, mastürbasyon yaparken veya kaza sonucunda kaybedebilirsiniz. Evlilik öncesinde istemeden dahi olsa kızlık zarınız yırtıldığı ise mutlaka bekaret onarımı kızlık zarı dikimi veya yapay kızlık zarı gibi alternatifleri kullanabilirsiniz.  zarı dikiminin en büyük ve en uygun alternatifi olan Japon malı yapay kızlık zarı ile ilgili detaylı bilgi almak için 0505 239 5653 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra ne kadar kanama olur?

Bekaretin kaybedildiğine en iyi örnek kızlık zarı kanamasıdır. Bu kanama rengi, miktarı ve süresi kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını veya zedelendiğini gösteren bir durumdur. Kızlık zarı zedelenmesi sonucunda hafif bir kılcal damarlarının sıkışmasına bağlı kanama olabilir. Bu tarz kanamalar genellikle 1 veya 2 damla olur ve gece boyunca devam etmez. Gerçek kızlık zarı yırtılması sonrasında sırasıyla oluşan reaksiyonlar şu şekildedir;

  • Vajinada hafif bir kasılma hissedilir,
  • Batma ve yanma hissi duyulur
  • Kasıklarda gerilme, çekilme hissedilir.
  • Gece süresinde karın ağrısı ara ara görülmesi normaldir

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra bayandan bayana değişiklik göstermekle birlikte yukarıda ki komlikasyonların görülmesi anormal bir durum değildir. Kızlık zarının bozulma belirtileri olarak nadir dahi olsa, kusma ateşlenme gibi durumlar olabilir. Bu durumda en yakın acil kuruma başvurmanız gerekir.

Yırtılma sonrasında oluşan kanama miktarının ne kadar olduğu öğrendiğimize göre en sık sorulan ‘kızlık zarı yırtıldıktan sonra kanama ne kadar sürer’ sorusunun cevabına geçebiliriz. Cinsel ilişkiye girdiğimiz zaman vajina içerisinde ki barikat görevi gören zarın kanama süresi 1-3 gündür. Kızlık zarını, bekaretini kaybeden bayanda ortalama 2 gün boyunca gece ve gündüz olmak üzere ara ara kahverengi renginde kanamalar devam eder. Kızlık zarı kanaması bitinceye kadar ilişkiye girilmemesi önerilir. Kanamanın tam olarak durduğunu gördüğünüz takdirde tekrardan cinsel birlikteliğinize devam edebilirsiniz.

Özet olarak bekaret zarı kanamasının 1 kaç damladan ibaret olduğunu, açık pembe kan renginde geldiğini söyleyebiliriz. Ortalama olarak bu kanama süreci 2-3 gün arasında devam edebilir. Kızlık zarı yırtılması sonrasında ve öncesinde neler olur sizlere bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık, umarım faydalı olmuştur. Kizlik zarı resmi, kızlık zarı nasıl anlaşılır resimli anlatımı ve kızlık zarı gerçek görünümü ve nerededir gibi merak edilen sorularınızın cevabını diğer yazılarımızda bulabilirsiniz. En iyi bekaret hilesi olarak da ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.